prodej | montáž | servis

Montáž krbů a krbových kamen

Provádíme montáž krbů a krbových kamen bez výměníku a s výměníkem s připojením na stávající rozvod. Dodáváme sortiment od všech značek dle výběru zákazníka. V rámci dodávky jsme Vám schopni nabídnout a zajistit realizaci kompletního díla od krbové obestavby až po konečné úpravy.

 

Nabízíme:
• Krbové vložky
• Krbová kamna
• Příslušenství pro krby

 

Krbové vložky

Teplovzdušné
Jedná se o způsob vytápění pomocí horkého vzduchu, který se ohřívá díky teplosměnné ploše vložky uvnitř obestavby a cirkuluje v prostoru za pomocí fyzikálního jevu, kde teplý vzduch má tendenci stoupat vzhůru (výdechové mřížky) a studený se opět vrací spodní častí do krbu.
Ten samý princip se pak využívá při použití teplovzdušného rozvodu, který do jisté vzdálenosti stoupá přirozenou cestou (přilehlé místnosti), v opačném případě lze použít krbový ventilátor a dopravit tak vzduch do vzdálenosti až 10m a zde realizovat vytápění ostatních místností.

Teplovodní
V současnosti se jedná oblíbenější a žádanější variantu. Výhodou krbových vložek s teplovodním výměníkem je, že teplo uvolněné při topení v krbu s teplovodní krbovou vložku je možné pomocí zabudovaného výměníku předávat dále do topné soustavy ústředního vytápění a rozvádět tak teplo do celého domu.
Vytápění teplovodní vložkou probíhá částečně na stejném principu jako u teplovzdušné, s tím rozdílem, že určitá část plochy vložky (v závislosti na typu vložky) ohřívá teplovodní výměník.

Obytná místnost, kde je umístěn krb, je vytápěná sáláním přes sklo krbové vložky a teplým vzduchem, který vychází z krbové mřížky v horní části krbu. Dalších x % tepelného výkonu krbové vložky je předáno přes výměník do radiátorů.

 

Krbová kamna

S výměníkem
Jedná se o krbová kamna, která díky teplovodnímu výměníku dokážkou zajistit výhřev radiátorů i vody a tím zajistit vytápění celého bytu či domu. Hlavním účelem výměníku je přenos tepla mezi krbovými kamny a otopným systémem. Stále častěji se používají jako užitný topný komponent s bezvadnými topnými vlastnostmi, kdy jsou schopna rozložit rovnoměrně teplo do celé místnosti. Lze v nich spalovat dřevo i dřevěné brikety. Krbová kamna nejsou napevno spojená s podlahou, pouze potřebují být spojená s komínem kouřovodem. Navíc mají dokonalé spalování a jsou šetrná k životnímu prostředí. Některé typy jsou dodávány i s ochlazovací smyčkou.

Bez výměníku
Jsou vybavena litinovým topeništěm a jsou vyzděná šamotovými cihlami. Šamotové cihly a litina velmi dobře akumulují teplo a tak Vás budou krbová kamna hřát ještě dlouho potom, co vyhasnou. Teplo se z kamen šíří sáláním, což je přenos infračerveným zářením, teplo z krbových kamen je tedy pronikavější a příjemnější než konvekční.
Výhodou krbových kamen je jejich snadná a rychlá instalace bez stavebních úprav.

 

Příslušenství pro krby
V naší maloobchodní prodejně nabízíme příslušenství pro provoz a stavbu krbů, rozvod teplého vzduchu, krbové mřížky, ventilátory, silka desky. Nabízíme nerezové, smaltované a silnostěnné kouřovody a další zboží v této kategorii.